Здоров'я та краса Консультація лікаря

Хвороби ховаються у хребті. Їх лікують вправи Попова

Лікар народної медицини, доктор біологічних наук Юрій ПОПОВ розробив комплекс вправ для довголіття й омолодження. І вони дійсно працюють!

Юрій Попов з’ясував: хребет не розрахований на тривале перебування у вертикальному положенні. А це (особливо в дитинстві, коли хребці ще м’які, як хрящі) неминуче спричиняє з’яву вигинів хребта вперед (шийний і поперековий лордоз) і назад (грудний і крижовий кіфози), а доволі часто і вбік (сколіоз). Усі ці вигини дуже шкідливі, оскільки вони травмують як сам хребет, так і внутрішні органи.

– До складу хребта входять нервові волокна, які з’єднують головний мозок з усіма органами, – зауважує лікар. – Мозок через нервові волокна, що проходять уздовж хребта до кожного органа, регулює абсолютно всі процеси життєдіяльності в організмі людини. А порушення в хребті призводять до затискання нервових волокон і, як наслідок, до порушення роботи відповідного органа, а в результаті до його хронічного захворювання.

Лікар наголошує: захворювання, викликані механічними змінами у хребті, не можуть бути вилікувані жодними ліками, а тільки зворотними механічними діями на хребет, що відновлюють його нормальну форму і функціонування.

– Для цього я розробив комплекс вправ, які не тільки тренують м’язи хребта і закріплюють хребці в нормальному положенні, але і призводять до нормалізації діяльності внутрішніх органів.

За кілька років виконання цих вправ кількома сотнями людей у ​​віці від 11 до 86 років не було жодного випадку погіршення здоров’я або загострення будь-якої хвороби. Були отримані тільки позитивні результати.

У той же час я не можу гарантувати отримання тільки позитивних результатів і стверджувати, що вони абсолютно безпечні, тому що, як відомо, люди бувають різні. Тому перед тим, як почати виконувати ці вправи, рекомендую порадитися спочатку з лікарем.

Наприклад, я роблю ці вправи протягом 20-40 хвилин вранці і ввечері.

Щоб гімнастика «працювала», лікар радить:

  • усі вправи виконувати лежачи на підлозі або на твердій поверхні, вкритій тканиною, бажано бути в купальнику;
  • при виконанні кожної вправи напружувати всі м’язи тіла;
  • дихати вільно, рівномірно і бажано в такт з рухами, у жодному разі не затримувати дихання;
  • усю увагу при виконанні вправи зосереджувати на тій ділянці хребта, для якого вона призначена; при цьому уявляти, як кожен хребець або диск стають на своє місце, як зникає біль;
  • у жодному разі не можна відразу інтенсивно й багаторазово виконувати всі вправи; опановуйте одну вправу в день, виконуючи її спочатку не більше 3–5 разів, а надалі поступово збільшуйте кількість повторів до 25–30 разів;
  • у перші день-два після виконання вправ може з’явитися відчуття болю чи дискомфорту в м’язах, надалі ці явища зникають (але потрібно бути обережним: чи не є біль результатом загострення якихось інших хронічних захворювань);
  • обов’язково виконувати вправи хоча б уранці відразу після сну і ввечері перед сном;
  • не чекайте отримати відразу значні результати; пам’ятайте, що всі хвороби, які маєте, ви отримали за тривалий час, і, щоб їх компенсувати, також потрібен досить тривалий час. Але можете бути впевнені, що з кожним виконанням цього комплексу вправ ваше здоров’я обов’язково буде поліпшуватися, і ви відчуєте це вже через 3–5 днів.

Вправа 1 (діє на весь хребет і на весь організм)

Початкове положення: лягти обличчям униз, ноги випрямити, руки горизонтально витягнути перед собою, пальцями однієї руки обхопити великий палець другої, голову підняти, але так, щоб плечі не піднімалися. Зосередити всю увагу на хребет; подумки «пройтися» внутрішнім зором уздовж усього хребта. Напружити всі м’язи рук, ніг, грудей, спини і витягнутися «в струну» так, щоб відчувалася напруженість всього тіла. Плавно, але енергійно всім тілом повернутися (перекотитися) на одне плече, потім на друге, і так кілька разів. На з’яву можливого «хрускоту» в суглобах уваги не звертати. Дихання не затримувати! Намагатися дихати в такт з поворотами. Повторити вправу, лежачи обличчям догори.

Вправа 2 (діє на шийний відділ хребта)

– Незважаючи на те, що ця вправа дуже проста, вона має оздоровлювальну та омолоджувальну дію на обличчя, – каже лікар. – Особливо корисно виконувати її при головному болю, запамороченні, шумі у вухах, зниженні слуху і зору, погіршенні пам’яті, при серцево-судинних захворюваннях, при обвисання і огрядності щік, появі зморшок, тощо.

До речі, кілька років тому у мене без будь-яких видимих ​​причин з’явилося сильне запаморочення. Я почав інтенсивно робити цю вправу – і запаморочення зникло й донині нема.

Початкове положення: лягти на спину, ноги витягнути, руки витягнути уздовж тіла. Зосередити всю увагу на шийний відділ хребта і плавно, але досить сильно, повертати голову вправо до упору, потім вліво до упору і т. д. Не лякатися хрускоту в шиї, але про всяк випадок трохи зменшити зусилля при поворотах.

Вправа 3 (діє на грудний відділ хребта)

Вправа нормалізує роботу суглобів у ділянці плечей і лопаток; особливо підходить при міжреберній невралгії, коли є біль, який відчувається як біль у серці.

Початкове положення: лягти на спину, ноги зігнути в колінах, сідниці підняти над підлогою, спиратися на підлогу верхньою частиною спини, руки підняти вертикально над грудьми, пальці однієї руки накласти на затиснуті в кулак пальці другої. Напружити все тіло і плавно, але енергійно робити перекати тулубом спочатку на одне плече, а потім на друге. Повторити кілька разів. На з’яву «хрускоту» не зважати (але при з’яві різкого болю вправу припинити або виконувати обережніше). Дихання не затримувати!

Вправа 4 (діє на грудний і поперековий відділи хребта)

Вправа добре впливає на нормалізацію роботи печінки і жовчного міхура, селезінки.

Початкове положення: лягти на спину, ноги витягнути, руки витягнути назад за голову, пальцями однієї руки обхопити великий палець другої. Витягнутися всім тілом, напружити його, уявити собі, що тіло прибите великим цвяхом через пупок до підлоги (цвях – як вісь) і плавно й енергійно повертати горизонтально навколо цієї «осі» верхню частину тулуба (нижня нерухома) направо і наліво. Під час виконання зосередити увагу на хребет вище попереку і між лопатками. Виконати вправу кілька разів.

Вправа 5 (діє на грудний і поперековий відділи хребта)

Вправа сприяє нормалізації роботи нирок, надниркових залоз, кишківника, апендикса, простати, сечового міхура, матки, зменшує біль у колінах.

Початкове положення: сісти на підлогу, напівзігнуті ноги розвести на ширину двох долонь, ноги під колінами обхопити руками, голову трохи нахилити до колін. Плавно і енергійно «погойдатися» як колесо назад-вперед. Усю увагу зосередити на хребті у ділянці попереку. Виконати кілька разів.

Дата публікації: 04.07.2018 img Поділитися