робота Секрет успіху Цікаво

Кар’єрний навігатор: як знайти ідеальну роботу після випуску?

Однією з головних складнощів, з якою стикаються випускники ВНЗ, є пошук першого місця зайнятості. Ми підкажемо, як знайти роботу.

Випуск з ВНЗ є відправною точкою у кар’єрі багатьох спеціалістів. Однією з головних складнощів, з якою вони стикаються, є пошук першого місця зайнятості. Незважаючи на велику конкуренцію серед професіоналів, низка роботодавців все ж таки віддають перевагу молодим фахівцям, завдяки їхнім свіжим ідеям та поглядам. У цій статті ми розповімо про пошук ідеальної посади після випуску. До речі, якщо вас цікавить робота Новоград-Волинський, на сайті Jooble кожного дня з’являються нові вакансії.

Де шукати роботу після закінчення ВНЗ?

Серед початківців часто існує думка, що для пошуку зайнятості достатньо зареєструватися на сайтах з вакансіями, розмістити резюме та періодично відгукуватися на оголошення. Цей метод дійсно є ефективним, але не єдиним джерелом отримання цікавих пропозицій.

Разом з експертами порталу Jooble, ми рекомендуємо також такі варіанти пошуку першого місця роботи:

  • Використання професійних соцмереж – сайти LinkedIn та Xing допомогають побудувати мережу контактів з колегами по всьому світу. Рекрутери великих компаній часто шукають працівників саме тут, адже профілі фахівців дають можливість не тільки оцінити професійні навички, але й зрозуміти особистість.
  • Відвідування нетворкінгів – зустрічі з іншими спеціалістами також допомагають отримати корисні контакти та доступ до інформації про вакансії, які можуть бути недоступні публічно.
  • Директний пошук – знайдіть компанії, які вас цікавлять, і час від часу переглядайте їхні веб-ресурси. Багато організацій розміщують вакансії у розділі «Кар’єра» на своїх сайтах або соцмережах, та приймають резюме на електронну пошту.

Якщо у вашому ВНЗ є кар’єрний центр, зверніться туди за підтримкою з пошуку роботи. Працівники цієї структури завжди володіють інформацією про актуальні пропозиції та найближчі кар’єрні події. За можливості зверніться до співробітників ВНЗ та викладачів з профільних дисциплін за рекомендаційними листами. Прикріплення відгуків до резюме тільки виділить вас серед колег-початківців.

Секрети успішного резюме: що обов’язково потрібно зазначити?

Будь-яке резюме повинно містити такі розділи: ім’я та прізвище, контактні дані, мета роботи, основні компетенції, досягнення, досвід та освіта. Якщо зазначення особистої інформації не є складним, до для опису професійних навичок є декілька хитрощів:

  1. Не залишайте пустим розділ «Досвід роботи». Рекрутери майже завжди пропускають кандидатів без досвіду. Якщо це перше місце роботи, вкажіть програми стажування, проєкти, волонтерські заходи, де ви мали можливість відпрацювати навички.
  2. Змінюйте описи компетенцій окремо під кожну вакансію. Проаналізуйте вимоги роботодавця до кандидатів та оптимізуйте своє резюме під ці пункти.
  3. Вказуйте пройдені курси. У розділі «Освіта», окрім років навчання у ВНЗ, залишайте назви відвіданих курсів та посилання на сертифікати, якщо вони є.
  4. Додавайте результати та кількісні показники. Якщо ви вже десь працювали або брали участь у якомусь проекті, опишіть чим ви були корисні. Краще подавати ці дані у вигляді чисел, наприклад, «збільшив ефективність роботи команди на 20%».
  5. Зазначайте софт-навички, які є корисними для цієї посади. Наприклад, комунікабельність, активне слухання, знання іноземних мов, адаптація до нових умов, уміння працювати в команді тощо.

Пам’ятайте про те, що ваше резюме повинно бути чітким та лаконічним. Намагайтеся уникати яскравих дизайнів, тексту стовпчиками, малюнків, адже це розсіює увагу рекрутера.

Дата публікації: 26.06.2023 img Поділитися