поради схимонахині Духовність Сім'я

“На дім, де виконують ці правила, лягає Божа Благодать”. Поради схимонахині

У які години “небо відкрите” і найкраще молитися; які молитви слід читати, коли хворіють діти; що робити, щоб на дім лягла Божа благодать; у яких випадках слід запалювати великодню і стрітенську свічку – у порадах схимонахині Антонії.

До схимонахині Антонії часто зверталися паломники. Її поради занотовували і переповідали іншим. Кажуть, що на дім, де виконують ці правила, лягає Божа благодать. Тож ми розповімо, яких правил у повсякденному житті радила дотримуватися схимонахиня. 

Схимонахиня Антонія благословляла своїх духовних чад вчити на пам’ять молитви: “Отче наш“, “Богородице Діво, радуйся”, “Символ віри”, 50-й і 90-й псалми. Радила читати коротке молитовне правило прп. Серафима Саровського, і молитву: “Господи, просвіти мій розум, серце моє, допоможи мені в житті, визволи мене від лукавого”.

  • Від півночі і до третьої години святе Небо відкрите. Дуже цінна молитва в ці години. Після півночі, за її словами, добре класти три великих поклони з молитвою до Спасителя, Матері Божої та Ангелу Хранителю.
  • Якщо хворіють діти, треба читати 90-й псалом і “Отче наш” по сім разів. Якщо щось серйозне, читати треба по дванадцять разів…
  • Якщо нещастя трапилося з людиною, треба читати 90-й псалом…
  • Якщо неспокійні діти, хворобливі, то над сплячими треба почитати сорок разів молитву “Богородице Діво, радуйся” і три неділі поспіль причастити дітей…
  • Коли бувають нечисті помисли, смуток, туга, – багато разів читати молитву “Богородице Діво, радуйся”. Господь неодмінно заради молитов Божої Матері дасть мир душі…
  • Треба тільки з хрестом вживати їжу. Ось прийдуть часи, буде все отруєно. Але якщо ви з вірою перехрестите, то будете жити. А інший вип’є або з’їсть те ж саме, не перехрестивши, – помре.

Закрий свій рот на сім замків

  • Закрий свій рот краще, на сім замків, як кажуть святі отці, знай своє діло: твори Ісусову молитву, скільки вона добра приносить в життя. Мовчання – це ангельська молитва. Вона не зрівняється з нашою людською молитвою. Помовкуй більше і прислухайся побільше, тому що від неї (ангельської молитви) допомога у всьому! Язик мій – ворог мій, воно так і є. Скільки зла і розладів приносить він в житті… Якщо ми засуджуємо ближнього за якийсь гріх, значить, він в нас ще живе. Якщо людина не засуджує, значить, цей гріх не стосується його. Коли душа чиста, вона ніколи не стане засуджувати. Тому що “не судіть, і не судимі будете” (Мф. 7, 1) “.
  • Стариця радила щодня читати 17 кафізму (Псалтир), говорила: “На митарствах 17 кафізма буде заступницею за вас”. Схимонахиня вважала, що великодні свічки дають особливу благодать, зокрема говорила: “Коли відвідуєш хвору людину, прочитай молитву за недужого або акафіст і обов’язково запали пасхальну (або стрітенську) свічку”.
  • Слово Боже – їжа для душі і тіла. В обов’язку християнина: не ляжу спати, якщо не прочитаю одну главу Євангелія; два розділи Послань, починаючи з Діянь Апостолів і закінчуючи Одкровенням святого Іоанна Богослова; кілька псалмів з Псалтиря. І так поступово буде прочитуватися весь Новий Завіт і Псалтир, що і потрібно… Треба зробити три закладки і читати підряд, а коли прочитаємо все – знову починати, і так все життя.
  • Багатьом черниця радила: «Щоб у кожній хаті були ікони Божої Матері «Нерушима Стіна» і Калузька! У домі повинен бути святий кут: для святих ікон, святої води, просфор, а розташовувати ікони по сервантах негоже. Чи може бути храм без вівтаря або будинок без даху? – Так і сім’я не повинна жити без святого кута. Під час молитви або в святкові дні повинна горіти лампада, і добре запалювати свічку. На дім, де це виконується, лягає Божа благодать».
  • «Будь легкою, віддай всі гріхи Богу. Всі хвороби, всі печалі, всі турботи віддай Богу. І будь легкою, звільнися. Богу відомо про тебе. Кожній людині дано в житті зіграти свою роль: зіграє – і йде в життя вічне. Про що засмучуватися? Ми ж тут не вічні, ми ж тут в гостях. А підемо додому свого часу, всі підемо додому. Господь на землі нікого не залишить, всіх забере до себе. Душа ж не вмирає. Тіло – це костюм, це храм душі».

Спаси і бережи Вас Господь!

Дата публікації: 12.12.2022 img Поділитися