зона відпочинку Відпочинок Дизайн

Як облаштувати зону відпочинку біля дому: фото, ідеї, поради

Які є види зони відпочинку? Як облаштувати зону відпочинку своїми руками? Що поставити у зоні відпочинку для краси і затишку? Ідеї та фото зони відпочинку.

Дім, дача – це не тільки присадибна ділянка, клапоть землі, який потрібно обробляти, засівати, щоб збирати врожай. Це не лише місце для праці, а й для відпочинку. Тому варто подбати не тільки про грядки і садок, а й облаштувати зону відпочинку або оновити ту, що вже є.

Існують різні види зон відпочинку:

  1. закритий стаціонарний майданчик – із дахом (з металопрофілю або інших будівельних матеріалів, ролетою, перголою тощо), стінами, роль яких можуть виконувати зелені насадження;
  2. відкритий майданчик – певна територія на присадибній ділянці, відведення для встановлення садових меблів, мангалу та облаштування місця для відпочинку;
  3. тераса – відкрита, закрита або напіввідкрита прибудова біля будинку (також тераса може не примикати до будівлі, а бути розташована окремо), може мати дах або інше накриття на стовпах або інших опорах;
  4. павільйон або тент – накриття, яке можна встановити напочатку сезону, а вкінці – демонтувати;
  5. альтанка – невеличка садово-паркова споруда, яка є оглядовим майданчиком і встановлюється у місці з найгарнішим краєвидом, може бути місцем для відпочинку і застілля;
  6. патіо – відкритий дворик, проміжний простір між будинком і садом, вимощений каменем, бруківкою або бетоном, оснащений меблями для відпочинку, місцем для багаття.

зона відпочинку

Зона відпочинку: що у ній можна розмістити

Зона відпочинку – це не лише місце для мангалу або вогнища, де можна посмажити шашлик або приготувати інші страви на багатті, та стіл зі стільцями. Зона для відпочинку може бути багатофункціональною або їх варто зробити кілька:

  • зона для читання або нетривалого перепочинку, наприклад, крісло, яке можна поставити у тіні дерев;
  • лавка;
  • гамак для денного сну між деревами або на опорах;
  • гойдалка (є моделі гойдалок у формі лавки, де опускається спинка і стає ліжко);
  • маленький столик для ранкової кави;
  • місце для активних ігор;
  • дитячий майданчик;
  • спортивний куточок, зона для йоги, зарядки тощо;
  • альтанка.

Можна облаштувати окрему зону для відпочинку – лаунж-зону – з цегли, каменю або дерева. Зробити місце для вогнища, а поряд місця для відпочинку.

Доречними у зоні відпочинку будуть комфортні диванчики та крісла. Вони можуть бути текстильними, сплетеними з лози або натурального ротангу, якщо зверху є дах, і меблі не пошкодить дощ. Є також чудові альтернативні матеріали, як-то пластик або штучний ротанг, стійкі до вологості і перепадів температури. Ці меблі можна доповнити подушками – і вони не поступатимуться за зручністю класичному дивану або кріслу.

Класичний варіант зони відпочинку – тераса біля дому або альтанка. Варто передбачити розташування мангала або барбекю, кухонної зони для приготування страв, великого столу зі стільцями для компанії. Буде дуже зручно, якщо підведете до цієї зони електроенергію та воду.

Кухня на подвір’ї. Обираємо оптимальний варіант: мангал, барбекю-комплекс, піч. Фото

Чудова ідея – зробити пляжну зону, в якій становити басейн, шезлонги, облаштувати тінь, літній душ тощо. Звісно, ця ідея досить фінансово затратна. Окрім того, басейн потребує регулярного догляду. Але відпочивати у літню спеку біля власної водойми – це справжнє задоволення.

тераса

Як зробити затишне місце для відпочинку

Зона для відпочинку має бути не тільки функціональною і зручною, а й затишною. Аби ви якнайшвидше розслабилися і відновили сили, могли відволіктися від побутових клопотів та повсякденних проблем, обирайте місце з найкрасивішим краєвидом, виглядом на сад, квітник, відкритий простір або затишний куточок на віддалі від сусідів.

Також зону відпочинку варто доповнити декоративними елементами:

  1. Посадити поряд квітник, декоративну композицію, яка буде милувати око. Якщо маєте можливість, чудовий варіант – невелика штучна водойма, з водоспадом або фонтаном. Якщо ресурсів і часу на догляд мінімум, можна зробити кам’яний сад, рокарій, в якому головну роль відіграють камені, а рослини їх лише доповнюють. Рослини у контейнерах зручно переставляти з місця на місце і постійно оновлювати картинку у різних куточках присадибної ділянки.
  2. Облаштувати дах або накриття, яке захистить від дощу або палючого сонця у полудень. Функцію даху може виконувати крона дерева.
  3. Додати текстилю. Це можуть бути декоративні штори або тюль, подушечки на лавках, кріслах чи гойдалці, скатертина на столі, пледи для прохолодного вечора.
  4. Підібрати декор. Тут вибір дуже широкий, усе залежить від вашого смаку і вподобань. Причому не обов’язково купувати декор у спеціалізованих садових магазинах за всі гроші світу, а можна зробити своїми руками. Наприклад, використати старі горщики, дерев’яні ящики та діжки, кошики абощо.
  5. Облаштувати додаткове освітлення. Якщо немає можливості підвести джерело електроенергії і встановити ліхтарі, можна скористатися гірляндами на батарейках. Особливого затишку та атмосфери додадуть свічки.

Фото та ідеї облаштування зони відпочинку

Якщо ви прагнете зробити комфортну та красиву зону відпочинку біля свого дому або на дачі, пропонуємо вашій увазі цікаві ідеї для натхнення.

 

 

Дата публікації: 01.05.2023 img Поділитися