садові стежки Дизайн Садиба

Садова стежка своїми руками: з чого і як зробити

Навіть якщо ви не маєте грошей на бруківку, можна зробити своїми руками красиві і надійні садові стежки із дерева, каменю, бетону і навіть цегли.

Садова стежка виконує не тільки практичну функцію – нею зручно і комфортно переходити з пункту А в пункт Б по присадибній ділянці. Дедалі частіше садові стежки є декоративними елементами на подвір’ї: прикрашають його, ділять на зони, візуально збільшують подвір’я і т.д. Одне слово, якщо ви живете у приватному будинку, отже, без садової стежки вам не обійтися. Тож варто з’ясувати, з чого і як її зробити, яку садову стежку і з яких матеріалів можна облаштувати своїми руками, а в яких випадках знадобиться допомога спеціалістів.

Хай з якого матеріалу ви вирішите зробити садову стежку, пам’ятайте, що її потрібно викладати на підготовлену поверхню: зняти верхній шар ґрунту, утрамбувати основу, покласти агроволокно (щоб згодом не проростали бур’яни й елементи стежки не пішли під землю). Елементи мощення можна викладати як на бетонний розчин, так і на пісок. Важливо добре їх втрамбувати. Якщо викладаєте доріжку на газоні, врахуйте її висоту, щоб потім траву було зручно косити.

Для того щоб дощата доріжка гармонійно вписувалася в загальний ландшафт, її габарити повинні бути пропорційні до місця розташування. Наприклад, якщо подвір’я невелике, то ширина стежки має бути до 50 см. Натомість центральні ходи повинні бути широкими.

З чого зробити садову стежку

  1. НАТУРАЛЬНИЙ КАМІНЬ. Великі камені, малі, подрібнені матимуть красивий вигляд на будь-якій ділянці, адже є природним матеріалом. Така стежка служитиме багато років, але має одну особливість: взимку може вкритися льодом і стати слизькою. Каміння можна викладати щільно у певному порядку або хаотично «розкидати», де пролягатиме стежка. Між каменями можна посадити траву або мох, засипати щебінь. Галькою можна просто засипати стежку або викласти кола чи інші фігури. Під мозаїку з гальки роблять гравійну подушку і цементну стяжку. Для мозаїки використовують камені з рівною поверхнею, контрастних кольорів.
  2. ЦЕГЛА. Вимостити цегляну доріжку набагато простіше, ніж кам’яну. Із цегли можна викласти будь-який візерунок.
  3. КІЛЬЦЯ. Потрібні кільця для колодязя або інші круглі форми. Їх треба втопити у землю, залити цементно-піщаним розчином (у ролі пластифікатора деякі господарі використовують пральний порошок, господарське мило, засіб для миття посуду або шампунь – 1 ст. ложка на відро розчину). Зверху можна викласти мозаїку з битої керамічної плитки, скла або гальки (спочатку краще спробувати викласти візерунок на піску). Невеликі круглі форми можна виготовити з розрізаного пластикового відра. Форму треба поставити на рівну поверхню, залити бетоном, вирівняти. Виймати кола з форми можна тільки після повного висихання бетону.
  4. БЕТОН. Якщо банальну бетонну стежку по боках обрамити цеглою або камінням, вона матиме набагато привабливіший вигляд. А ще краще надати їй звивистої форми. Можна зробити «бетонне листя»: викласти цементний розчин на листки лопуха, а потім готові «листки» викласти у потрібному місці.
  5. НАСИПНА ДОРІЖКА. Стежку можна засипати щебенем, гравієм, шлаком, піском. Щоб покриття не розсипалося, стежку краще зробити нижче рівня землі, вкрити геотекстилем, обгородити бордюром з бетону, каменю, цегли абощо, добре утрамбувати.
  6. ДЕРЕВО. Вимостити стежку можна дошками, брусками, пеньками або круглими спилами, засипавши відстань між ними, наприклад, гравієм. Бюджетний варіант – дерев’яні піддони, які можна розібрати на дощечки. Щоб деревина довго служила, її варто вкрити спеціальними засобами, які захищають від вологи. Дерев’яні елементи слід розміщувати дещо вище лінії ґрунту, щоб вони залишалися сухими і чистими.
  7. БЕТОННІ ПЛИТИ. Можна купити готові або зробити власноруч будь-якої конфігурації та кольору. Бетонні плити стійкі до перепаду температур і високої вологості.
  8. БРУКІВКА. Такі стежки стійкі до механічних пошкоджень, низьких температур і вологості. Бруківку зручно укладати, але треба знати технологічні тонкощі та мати певні навики. Тож краще звернутися до спеціалістів.

Фотоідеї садових стежок

Пропонуємо вашій увазі цікаві фотоідеї садових стежок з різних матеріалів. Сподіваємося, вам сподобається і ці фото надихнуть вас на створення власної доріжки на присадибній ділянці.

 

 

Дата публікації: 19.04.2023 img Поділитися